Kontakt os

Mød teamet bag Engineer the Future

Kontakt

Herunder finder du hele teamet i Engineer the Future. 

Hvis du er i tvivl om, hvem du skal tage kontakt til, er du også meget velkommen til at skrive til os på info@engineerthefuture.dk. 

Ghita Wolf Andreasen

Ghita er direktør i Engineer the Future og programejer for Engineering i skolen.

ghita@engineerthefuture.dk 2460 7501

Marie Langskov

Brand- og partneransvarlig

marie@engineerthefuture.dk 5130 7566

Sara Rosendal

Presse- og kommunikationskonsulent for Engineer the Future og pressekontakt for Engineering i skolen.

sara@engineerthefuture.dk 2337 3494

Camilla Zacho

Camilla er ansvarlig for udvikling og projektledelse på uddannelses- og undervisningsaktiviteter med hovedfokus på grundskoleområdet.

camilla@engineerthefuture.dk 2938 2609

Anne Hansen

Uddannelseskonsulent og ansvarlig for fundraising, udvikling og projektledelse af uddannelses- og undervisningsaktiviteter indenfor både grundskole og gymnasieområdet.

anne@engineerthefuture.dk 28 74 47 71

Sigrid Møller Raahauge

Webredaktør og social medie manager

sigrid@engineerthefuture.dk 2027 3031

Kenan Demir

Projektmedarbejder

kenan@engineerthefuture.dk 4294 3444

Martin Kirk Johansen

Studentermedhjælper

martin@engineerthefuture.dk 2938 1030

Stellan Nørreskov Wulff

Studentermedhjælper

snw@engineerthefuture.dk 29380985