Kontakt os

Mød teamet bag Engineer the Future

Kontakt

Herunder finder du hele teamet i Engineer the Future. 

Hvis du er i tvivl om, hvem du skal tage kontakt til, er du også meget velkommen til at skrive til os på info@engineerthefuture.dk. 

Ghita Wolf Andreasen

Direktør i Engineer the Future og programejer for Engineering i skolen

ghita@engineerthefuture.dk 2460 7501

Marie Langskov

Gruppeleder for kampagne og studievalg

marie@engineerthefuture.dk 5130 7566

Jonas Bo Hansen

Programleder i Engineering i skolen

jonas@engineerthefuture.dk 2232 7441

Sara Rosendal

Presse- og kommunikationsansvarlig for Engineer the Future og pressekontakt for Engineering i skolen.

sara@engineerthefuture.dk 2337 3494

Camilla Zacho

Seniorkonsulent, uddannelse. Ansvarlig for udvikling og projektledelse på uddannelses- og undervisningsaktiviteter med hovedfokus på grundskoleområdet

camilla@engineerthefuture.dk 2938 2609

Anne Hansen

Seniorkonsulent, uddannelse. Ansvarlig for fundraising og udvikling af uddannelsesaktiviteter indenfor grundskole og gymnasie samt projektleder på Engineering i gymnasiet.

anne@engineerthefuture.dk 2874 4771

Lise Brennum

Projektleder for Book en ekspert & partneransvarlig, Engineer the Future

lise@engineerthefuture.dk 2388 4492

Sigrid Møller Raahauge

Digital marketing og webredaktør

sigrid@engineerthefuture.dk 2027 3031

Kenan Demir

Projektmedarbejder

kenan@engineerthefuture.dk 4294 3444

Stellan Nørreskov Wulff

Studentermedhjælper

snw@engineerthefuture.dk 29380985

Anna Villebro Rasmussen

Studentermedhjælper

anna@engineerthefuture.dk